Historie souboru

 

Jak to všechno začalo

Historie našeho divadelního souboru se začíná psát na Gymnáziu Jeseník. Jedna nadšená amatérská herečka, pilná studentka a předsedkyně Studentské rady se jednoho dne rozhodla, že by si chtěla zahrát v muzikálu. Jak se k tomu ale dostat v malém městečku, jako je Jeseník? Rozhodla se tedy řídit podle chytrých slov: ,, Když nemáš příležitost, vytvoř si ji!“ A tak, zatím, co psala scénář k muzikálu Rebelové, začala shánět podobně zaměřené studenty, kteří by s ní do toho šli. Někteří souhlasili dobrovolně, jiní se museli trošku popostrčit. Dokonce se našel i pan režisér.

Slibné začátky

Vše vypadalo nadějně. Začalo se zkoušet, režisér… sice moc nerežíroval, ale utěšovali jsme se tím, že „se to poddá“. Přišly letní prázdniny a další školní rok.

První potíže a jejich řešení

Nadějné vyhlídky se vytratily a spolu s nimi i režisér, tři hlavní herecké postavy a postupně ještě pár vedlejších. Důvodem bylo:  ,,Mně ta role nesedí“, ,,Nemám čaas“, ,,Maturuju!“ A tak, chtě nechtě musela převzít režii a tak nějak všechno ta, která to všechno spískala. Definitivní herecké obsazení se ustálilo až někdy v lednu a do premiéry už, naštěstí, zůstalo stejné.

První úspěchy

  Muzikál  Rebelové měl úspěch a my byli opojeni slávou. Ne, slávou ne. Jen štěstím, že to, na čem jsme několik měsíců dřeli, má smysl. S dalším školním rokem nám někteří herci odešli a nastala otázka, co v tomto obsazení nastudovat.

Další plány

Volba padla na další český muzikál, vlastně úplně první český muzikál, Starci na chmelu. Z čistě „gympláckého divadelního souboru“ se stal „jen“ divadelní soubor. Současní členové totiž studují na Gymnáziu Jeseník, Hotelové škole V.P. a zastoupení mají i vysoké škole (Univerzita Palackého a Masarykova univerzita).

Něco  málo závěrem

Jak bude pokračovat naše historie, je nyní jen na nás. Pokud totiž my budeme chtít hrát divadlo, s radostí se budeme scházet na zkouškách, diváci, kteří se na nás rádi přijdou podívat, se najdou. A pokud mezi vámi, čtenáři,  je náhodou někdo, kdo by chtěl dostat příležitost (ať už jako herec, zpěvák, režisér, choreograf, scénograf atp), chtěl se stát součástí party fajn lidí, se kterými nikdy není nuda, stačí dát o sobě vědět (viz kontakty).

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>