Aktuality

Oslavy 100 let gymnázia

Jesenické gymnázium slavilo 100 let a my jsme byli přizváni, abychom se stali součástí slavnostního programu. V pátek 27. září jsme tak v Divadle Petra Bezruče v Jeseníku odehráli dvě představení pro školy. Měli jsme trošku obavy- opět jiné obsazení a navíc žáci škol nebývají úplně nejlepším a nejvděčnějším publikem. Měli jsme ale štěstí. Žáci základních škol ze Žulové, Vidnavy, Adolfovic či z gymnázia byli spokojeni. Někteří si dokonce po představení přišli pro podpis J I sobotní představení pro veřejnost v rámci hlavního dne oslav se vydařilo. Hlediště sice nebylo úplně zaplněno, ale ti, kteří přišli, byli velmi milým publikem. Některé jsme dokonce i rozplakali. Sice to nebyl účel, ale dokazuje to, že Vás naše představení vtáhne do děje

Starci na chmelu hráli u hranic

Vidnava je malé zapomenuté městečko ležící takřka na hranicích s Polskem. Co tu ale není zapomenuto (krom jiného) je kultura. Místní kulturní komise se stále snaží ji zprostředkovat svým občanům. A tak byl náš divadelní soubor pozván, abychom ve zdejším, dnes již bývalém kině zahráli muzikál Starci na chmelu. Opět jiné prostředí a tentokrát i jiné obsazení. V sále i na jevišti panovala poměrně nízká teplota, takže jsme vzali za vděk připravenému občerstvení a hlavně rychlovarné konvici, čaji a kávě. Úderem 18. hodiny se rozezněly známé melodie. Část publika tvořili senioři z Charitního domu sv. Hedviky a ti také zpestřovali představení svými spontánními projevy. Vzhledem k ne úplně velkému počtu publika byl závěrečný potlesk opravdu dlouhý. Myslím, že díky milému přijetí, příjemnému prostředí a hlavně velmi dobré komunikaci s pořadateli, se sem ještě rádi vrátíme!

Starci na zámku!

 

27. července jsme odehráli muzikál Starci na chmelu v tak trochu jiném prostředí- v zámeckém prostředí. Byla to taková naše premiéra, poprvé jsme totiž hráli venku. Podmínky zde, na zámku Jánský Vrch v Javorníku, nebyly ideální. O hodně menší jeviště, než jsme byli zvyklí, navíc takřka žádné zákulisí (převleky probíhaly za improvizovanou plentou) a k tomu všemu panovalo neuvěřitelné vedro. Během zkoušek jsme se tedy všichni snažili dodržovat pitný režim a ve volných chvílích jsme si odbíhali do stánku pro zmrzlinu (to, abychom vydrželi až do večera). I přes nelehké podmínky se ale představení vydařilo. Diváci, kterých rozhodně nepřišlo málo, byli nadmíru spokojení. A tedy i my jsme odjížděli, ač trošku uvaření, s příjemným pocitem. Příště zase!

P jako Premiéra

 

V Den D, tedy 6. června, přišla ta chvíle. Premiéra! Po měsících zkoušení, tvrdé práce, dlouhých, úmorných zkoušek, cvičení choreografií, shánění kostýmů a rekvizit a dolaďování detailů jsme měli předvést, co se u nás urodilo. Po úspěchu muzikálu Rebelové jsme byli lehce nervózní, jak bude přijat námi provedený první český muzikál Starci na chmelu. Ukázalo se, že obavy nebyly na místě. Vše klapalo na výbornou a závěr byl více, než dojemný. Dlouhý potlesk, který nás nenechal odejít do útrob divadla, standing ovation a plná náruč květin, tak vypadal závěr představení. A následné pochvaly ze všech stran. Ano, přesně takhle jsme si to představovali (ale jen v těch nejtajnějších snech). Tak nyní „jen tak dál“.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>